A VII. Berek Kupa eredményei és pár tucat fotója

Ezúttal (2014. szeptember 13. szombat) Körösszakálban látta vendégül Dr. Vígh Balázs (Berekböszörmény) csipet-csapata a nevezetteket, s a DVSC segítségével igazán remek pofonpartit hozott tető alá a tágas helyi sportcsarnokban. Az egyúttal Régiós Pofonpartinak is számító, de 3 határon túli, illetve további 8 magyarországi klub 66 ökölvívója részvételével zajló esemény remek hírverése volt a sportágnak.

33 pár (ebből 3 esetben bemutató jellegű mérkőzés, a többin azonban hirdettek győztest), cirka 6 órás folyamatos boksz: ez volt a hetedik Berek Kupa röviden. Hosszabban: nézzétek meg a képeket és olvassátok el az eredményeket alább - bár akinek van esze tudja, ezeken a versenyeken nem az a legfontosabb, hogy ki győz, hanem az, hogy a pofonpartik által folyamatosan mérkőzéseket vívjanak a bokszolók, amitől fejlődhetnek.

KÉPEK!

Két adag fotóért - össze-vissza válogattuk őket - kattints IDE és IDE ! További képek rövidesen nézhetők lesznek (hétfőn valamikor).

Sajnos nem került mindenkinek ellenfél (a nehezebb súlykategóriák ilyenkor bizony hátrányban vannak, főleg, ha köztudott, hogy erős bunyós várná ellenfeleit - így nem tudott bunyózni többek között a DVSC-s Nagy Péter és Komor Norbert sem). Ezzel együtt is azonban pompás viadalon vagyunk túl, amelyen nem csak udvariasságból írjuk, hogy többnyire kiélezett, szoros meccseknek tapsolhattak a nézők, hanem valóban így volt. A rengeteg 2-1-es pontozás hűen fejezi ki azt, hogy szoros, élvezetes, eseménydús csatákat vívtak a lányok-fiúk.

Volt néhány kiemelkedő meccs is, amelyek teljesen magukkal ragadták a nézőket, hiszen olyan harc folyt a ringben, amit szinte lehetetlen volt csendben végignézni (a bemutató mérkőzéseken például mindhárom alkalommal hatalmasat bunyóztak a felek...), de általában véve sem volt egy percig sem süket a terem, ami megadta a kellő hangulatot ezen a pofonpartin, amelyet a határon inneni klubok (Törökszentmiklós, Surman, Kiskunfélegyháza, Dávid SC, Hajdúböszörmény, Cívis Boxiskola, Berekböszörmény, DVSC) mellett megtiszteltek Romániából érkező csapatok is (Crisul Nagyvárad, Mar Strong Nagyvárad, Nagyszalonta).

Tehát összesen végül 11 klub 66 ökölvívója húzott kesztyűt ezen a napon. Az Észak-Alföldi Tornádó ökölvívó régiót 5 gárda képviselte (TSZ, DSC, HBÖ, CBI, DVSC), és a mezőny kicsit több mint felét adta (38 bokszolót). Emellett - mint látható - 3 együttes a határon túlról érkezett - akárcsak az esemény döntnökei közül páran, hiszen a találkozók elbírálásában romániai és magyar mérkőzésvezetők is közreműködtek.

A csapatversenyt a DVSC nyerte. Érdekeség: a hajdúsági mellett egyébként érdemes megemlíteni, hogy a nyíregyházi Dávid SC is nagyon komoly csapattal érkezett - és szerepelt szépen -, valamint ne menjünk el szó nélkül amellett sem, hogy a meglehetősen új egyesület, a debreceni Cívis Boxiskola, bár csak két srácot indított, de mindkettő győzött is.

Minden indulónak köszönjük a részvételt, egyúttal gratulálunk a szerepléshez! (A mellékelt fotón látható, hogy hasonló oklevelet kapott mindenki, egyúttal kis kupát a győztesek).

VII. Berek Kupa - Körösszakál (egyben Észak-Alföldi Régiós Pofonparti)

MECCSEK

1. (serdülő, bemutató meccs) Bernáth László (DVSC) - Lakatos Patrik (DVSC)
2. (gyerek) Balogh Evelin (Berekböszörmény) - Kemenczés Adrienn (DVSC) 2-1
3. (gyerek) Rüff Dániel (Berekböszörmény) - Tóth Manfréd (Dávid SC) 0-3
4.  (gyerek) Lakatos Kevin (DVSC) - Sós Krisztián (Surman BC) 3-0
5. (gyerek) Pukoli Krisztofer (Berekb.) - Balogh Levente (Dávid SC) 1-2
6. (gyerek) Bobits Krisztián (Nagyszalonta) - Csikós Tamás (Törökszentmiklós) 1-2
7. (junior, bemutató meccs) Nagy Angéla (DVSC) - Enre Krisztina (Kiskunfélegyháza)
8. (gyerek) Lengyel Márkó (Törökszentmiklós) - Horváth Attila (Dávid SC) 1-2
9. (gyerek) Tóth Illés (Dávid SC) - Sós Albert (Surman BC) 0-3
10. (felnőtt) Siroki László (DVSC) - Bányai Arnold (Kiskunfélegyháza) 0-3
11. (gyerek) Béres Levente (Dávid SC) - Hamza Dávid (Cívis BI) 0-3

12. (serdülő) Balogh Ferenc (Berekböszörmény) - Dzsugán Dominik (Dávid SC) 1-2
13. (gyerek) Török Szabina (Nagyszalonta) - Vígh Szofi (Berekböszörmény) TKO 1. menet
14. (junior) Eszenyi Dániel (DVSC) - Hevesi Tóth Krisztián (Dávid SC) 3-0
15. (serdülő) Lupou Cosmin (Crisul Nagyvárad) - Bernáth Richárd (DVSC) TKO 1. menet
16. (serdülő) Antóni Antal (Surman BC) - Bernáth Attila (DVSC) 1-2
17. (ifi) Volosinovszki Bence (DVSC) - Hugyecz Miklós (Surman BC) 1-2
18. (gyerek) Fekete Vendel (Kiskunfélegyháza) - Mezei Zsolt (Cívis BI) 0-3
19. (serdülő) Varga Benjamin (Surman BC) - Török Arnold (Nagyszalonta) 3-0
20. (serdülő) Bárdos László (Törökszentmiklós) - Bíró Claudió (Mar Strong Nagyvárad) 1-2
21. (serdülő) Nagy Richárd (Hajdúböszörmény) - Fortunyák Patrik (Dávid SC) 0-3
22. (junior) Győrössy Sándor (DVSC) - Búzás Norbert (Crisul Nagyvárad) 1-2

23. (ifi) Kovács Kristóf (Surman BC) - Gyarmati Márk (Dávid SC) 3-0
24. (junior) Cotuna Danut (Crisul Nagyvárad) - Balogh Zsolt (DVSC) 0-3
25. (junior) Horváth Róbert (Dávid SC) - Provits Szilveszter (Kiskunfélegyháza) 3-0
26. (junior) Suha Balázs (Dávid SC) - Fogis Sebastian (Mar Strong Nagyvárad) 0-3
27. (junior) Ramos Richárd (Törökszentmiklós) - Lakatos Máté (DVSC) 0-3
28. (junior) Török Dávid (Nagyszalonta) - Vánczku Attila (Dávid SC) 1-2
29. (ifi) Csonka Zsolt (Berekböszörmény) - Major Zsolt (Nagyszalonta) TKO 1. menet
30. (ifi) Dolezsár Dávid (Dávid SC) - Kékesi Béla (DVSC) 3-0
31. (junior) Balogh Miklós (Dávid SC) - Söprűs Zsolt (DVSC) 1-2
32. (bemutató meccs) Kovács Dávid (DVSC) - Pukoli Renátó (Berekböszörmény)
33. (felnőtt) Stiop Serban (Mar Strong Nagyvárad) - Nagy Bence (DVSC) 0-3

Fotó: Koppányi

További képek (mindenkiről készült legalább egy-két fotó) hamarosan!